2,7 milliárddal csökkent Tiborcz és a Mol közös energiacégének nyeresége, mert stabilizálódott a piac
Az Alteo így is 8,6 milliárd forintos nettó profitot hozott össze.
Az Alteo így is 8,6 milliárd forintos nettó profitot hozott össze.
Miért tart többre egy ósdi katódsugárcsöves tévét a ledkijelzős csodáknál egy hulladékkezelő? Hányszor lehet visszaforgatni egy PET-palackot? És egy sörösdobozt? Mennyi bálázott műanyaghulladékot tud egy nap alatt felpakolni egy igazán elhivatott targoncás? Lessen be a hulladékfeldolgozás kulisszái mögé a Téglagyárdűlőn!
A szuverenitás jegyében a kormány immár állami elővásárlási joggal is korlátozza a hazai naperőművek eladását, de az extraprofitadó is riasztja a külföldi befektetőket. Így a napelemparkok csak a kivételezettek számára csábító beruházások, mindenki más legfeljebb hőgutát kaphat a jelenlegi megtérülési számok láttán.
Ahogy fut fel a megújuló energia termelése, úgy válik egyre égetőbbé a kérdés, hogyan tároljuk el azt a többletet, amit nem tudunk egyből felhasználni vagy továbbítani. Összeszedtük a már működő és a még fejlesztés alatt álló megoldásokat.
Környezetvédelmi célokra hivatkozva valójában egy újabb ágazat piaci újraosztása zajlik a hulladékgazdálkodásban. Az új rendszer egyelőre szinte átláthatatlan, a Mol leányvállalata, a Mohu elfogadhatatlan ajánlatokat tesz a szektor cégeinek, a családi vállalkozások nem fogják sokáig bírni, ha nekik kell hitelezniük a Mol-leányt.
A Wallis elfogadta a látványosan áron aluli vételajánlatot.
Érzékelhető, hogy a befektetési lehetőségeket kereső tőke egyre jobban értékeli a zöld befektetéseket, miközben a kötvényeket kibocsátók is kedvezőbb feltételekkel tudják felhasználni a bevont forrást – véli Szécsi Balázs, az Alteo Nyrt. tranzakciós menedzsere és befektetői kapcsolattartója.